15 TEMMUZ BAŞ SAĞLIĞI MESAJIMIZ

15 Temmuz 2016' Tarihinde ülkemize yapılan aciz darbe girişiminde şehit düşen Asker ve Polislerimizi saygı, minnet ve özlem ile anıyoruz.

Hayatını "yalnızca vatanı için" kaybeden sivil halkımızın ailelerine baş sağlığı diliyoruz.

Bizler her zaman ve her süreçte "laik" ve "militarist" bir toplum yapısını ön gördük, bunun sebebi ilkelerimizde alenen yazılıdır.

Ordu gücümüz ne iç ne de dış yapılanmalar ile bölünemez ve parçalanamaz, aynı şekilde asil milletimizde...

Ülkemizde tekrarının asla yaşanmamasını istediğimiz bölücü bir darbe girişiminin her zaman karşısında olacağız. Emir komuta zinciri dışında yapılan her darbe bölücüdür, her darbe anarşist bir girişimden farksızdır.

Kurulu bir hükümeti yok etmek silah zoruyla yapılacak bir eylemin sonucu olamaz. Zira bunun ismi darbe de değildir. Demokratik yollarla giden bir hükümet, darbeyle giden bir hükümetten her zaman yeğdir.

Militarizm; gerek halkın, gerek ise ordunun istediği zaman silahlanıp kendi ülkesini bölmesi demek değildir.

Ulus yani millet, devleti oluşturan temel yapı taşı olarak, top yekün bir militar düzen içerisinde çalışmalı, gelişmeli ve geliştirmelidir. Milliyetçi militarizm ilkesinden yola çıkarak, olası ordu gücünün bi taraf edilmesi, kaybedilmesi ve dahi ordu içerisine sızabilecek tehditlerde dahi, ordunun etkisiz hale getirilememesi öngörülerek, Türkiye ulusunca, halkın tamamı dahil olmak üzere, askeri bir düzen, disiplin, inanç ve vatan sevgisi ile gelecek nesiller eğitilmeli ve yetiştirilmelidir. Güçlü, ahlaklı, inançlı, çağdaş, eğitim almış ve milliyetçi bir Türk toplum yapısı Ulusal Militarizm ilkesi ile sağlanmalıdır.SİTEYE DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ